Przepis na mobilną fotoedycję: małe planety

Ten artykuł ma 2 strony:

Czas na dalszą część edycji z Superimpose. Nasze bazowe zdjęcie powinno znajdować się na pierwszym planie, natomiast to obrócone w tle. Dopasowanie zdjęć do ich długości i szerokości można otrzymać za pomocą narzędzia Transform oraz funkcji zaznaczonej strzałką na górnej belce panelu edycji zdjęcia.

Kolejnym krokiem będzie narzędzie Mask i jego pod-funkcja z ikonką korbki, gdzie znajdziemy ikonkę pędzla (Brush). Ważne by zaznaczyć opcję miękkiego efektu pędzla (Soft brush) oraz wartości na paskach obszaru i wygładzenia efektu pędzla widoczne na screenie. Następnie przesuwamy palcem po prawej części kadru na obszarze z chmurami by pozbyć się efektu łączenia krawędzi pierwotnej wersji zdjęcia.

Rezultat łatania chmur widać na poniższych zrzutach ekranu.

Ostatnim etapem edycji będzie usunięcie niechcianych jasnych punktów na niebie będących najprawdopodobniej efektem odbicia silnego źródła światła od obiektywu smartfona, oświetlającego taras widokowy z którego robiłem zdjęcie. Usuwanie takich punktów za pomocą narzędzia pędzla w nowej odsłonie TouchRetouch to czysta przyjemność. Wystarczy wybrać opcję Usuwanie obiektów > Pędzel i zaznaczyć obszar, który chcemy poprawić.

Zobacz również: Appshaker 2 #11: PinOut, Sara is Missing, Solo Learn i inne

Finalny efekt widać poniżej.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Przepis na mobilną fotoedycję

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Porady:

Przepis na mobilną fotoedycję: tuning nieudanych zdjęć Przepis na mobilną fotoedycję: zachód słońca Jak wykorzystać smartfona do zrobienia kostiumu na Halloween? Garść inspiracji w GIF-ach Jak śledzić ulubione seriale na smartfonie? Przepis na mobilną fotoedycję: złota jesień Przepis na mobilną fotoedycję: architektura Przepis na mobilną fotoedycję: artystyczny portret Jak wybrać pierwszego iPhone'a? Kompletny poradnik Sekrety mobilnej fotografii 6 idealnych smartfonów dla uczniów i studentów TOP 6 smartfonów idealnych do grania w Pokemon GO Sekrety mobilnej fotografii: aplikacje do edycji zdjęć Poznaj swojego smartfona: skaner tęczówki Sekrety mobilnej fotografii: minimalizm Sekrety mobilnej fotografii: silhouette Sekrety mobilnej fotografii: fotografia nocna Pokemon GO w pigułce #1: wszystko, co musisz wiedzieć na początku przygody z grą Jak działa tryb bezpieczny w telefonach Samsunga? Pyło- i wodoszczelne smartfony. Jak interpretować oznaczenia IP? Sekrety mobilnej fotografii: architektura Sekrety mobilnej fotografii: głębia ostrości a kompozycja Poznaj swojego smartfona: czytnik linii papilarnych Jak płacić telefonem? Jak przywrócić do życia zalany telefon?