Przepis na mobilną fotoedycję: retusz twarzy

Przed Wami kolejna część cyklu pt. Przepis na mobilną fotoedycję. Tym razem pokażę Wam jeden ze sposobów retuszu zdjęć twarzy na smartfonie na przykładzie zdjęcia zaczerpniętego z serwisu Pixabay.

Ten artykuł ma 3 strony:

Punktem wyjścia będzie poniższe zdjęcie.

Do procesu edycji wykorzystałem następujące aplikacje:

Tytułem wstępu zaznaczę, że edycji daleko do rezultatów możliwych do osiągnięcia za pomocą profesjonalnego oprogramowania. Niniejszy artykuł ma na celu ukazanie potencjału mobilnych aplikacji do edycji zdjęć, które powinny zdać egzamin podczas amatorskiego wykorzystania.

Proces obróbki zdjęcia zacząłem od lekkiego wybielenia uśmiechu modelki. Lepsza będzie niewielka korekta, która pozwoli zachować pozory naturalności, niż rozjaśnianie wszystkiego maksymalnie jak w reklamie pasty do zębów ;) W wykonaniu zadania pomógł mi Facetune i narzędzie Whiten.

Drugim krokiem było usunięcie dwóch widocznych wyprysków z twarzy fotografowanej. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem było wykorzystanie narzędzia Patch, które działa tak samo jak pędzel klonowania. Wystarczy zaznaczyć obszar skóry, którym chcemy zasłonić niechciany obszar kadru i gotowe.

Zobacz również: Appshaker 2 #28: Deep Town, Llama, Digit Drop i inne

Z racji tego, że modelka ma naprawdę dużo piegów i wykorzystanie poprzedniego narzędzia w celu ich usunięcia byłoby naprawdę kłopotliwe i bardzo pracochłonne, w dalszej części edycji postanowiłem skorzystać z opcji Smooth. wygładzając obszary obfitujące w piegi. Poniżej możecie zobaczyć efekt tych działań.

Obszar żuchwy:

Broda:

Okolice policzków:

Czoło i cała reszta:

Oto rezultat pierwszego podejścia do usuwania piegów i wyprysków. Podczas wygładzania i usuwania niechcianych elementów skórnych pojawiły się przebarwienia, które zostaną usunięte podczas kolejnych etapów edycji.

W ujednolicaniu koloru skóry pomogło narzędzie Tones. W tym przypadku najpierw skorzystałem z opcji Picker wybierając fragment skóry z lewego policzka, z którego zaczerpnąłem kolor, który to automatycznie wyświetlił się w zakładce palety kolorów - Palette. Mając wybrany kolor mogłem zaznaczyć funkcję Tones i rozprowadzać go po skórze o ciemniejszym zabarwieniu.

Pomogło to nawet nieco zmniejszyć intensywność piegów na nosie…

… a także rozjaśnić usta, co korzystanie wpłynęło na portret.

Pozbyłem się też przebarwień na czole, będących wynikiem wcześniejszego wygładzania skóry.

Efekt pracy z narzędziem Tones widać na poniższym zestawieniu:

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Przepis na mobilną fotoedycję

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Porady:

Jak działa Google Pay? Zdjęcia #poswojemu - jak fotografować mobilnie? Steam - jak zainstalować? Poradnik [Android] Kiano Blade Core II GPS DVB-T - dane techniczne [Specyfikacja] Sony Xperia Z - dane techniczne [Specyfikacje] Manta PowerTab (MID705) - dane techniczne [Specyfikacja] Sony Xperia tipo dual - dane techniczne [Specyfikacje] Jaki smartfon na komunię Jak zresetować iPhone'a? Instrukcja krok po kroku HTC One S - dane techniczne [Specyfikacje] HTC One V - dane techniczne [Specyfikacje] Samsung Galaxy Tab 3 10.1- dane techniczne [Specyfikacja]

Popularne w tym tygodniu:

Jak zlokalizować telefon dziecka? Zobacz, jak mądrze kontrolować dziecko Mikołajkowy poradnik prezentowy. Kilka smartfonowych propozycji