Przepis na mobilną fotoedycję: retusz twarzy

Przed Wami kolejna część cyklu pt. Przepis na mobilną fotoedycję. Tym razem pokażę Wam jeden ze sposobów retuszu zdjęć twarzy na smartfonie na przykładzie zdjęcia zaczerpniętego z serwisu Pixabay.

Ten artykuł ma 3 strony:

Punktem wyjścia będzie poniższe zdjęcie.

Do procesu edycji wykorzystałem następujące aplikacje:

Tytułem wstępu zaznaczę, że edycji daleko do rezultatów możliwych do osiągnięcia za pomocą profesjonalnego oprogramowania. Niniejszy artykuł ma na celu ukazanie potencjału mobilnych aplikacji do edycji zdjęć, które powinny zdać egzamin podczas amatorskiego wykorzystania.

Proces obróbki zdjęcia zacząłem od lekkiego wybielenia uśmiechu modelki. Lepsza będzie niewielka korekta, która pozwoli zachować pozory naturalności, niż rozjaśnianie wszystkiego maksymalnie jak w reklamie pasty do zębów ;) W wykonaniu zadania pomógł mi Facetune i narzędzie Whiten.

Drugim krokiem było usunięcie dwóch widocznych wyprysków z twarzy fotografowanej. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem było wykorzystanie narzędzia Patch, które działa tak samo jak pędzel klonowania. Wystarczy zaznaczyć obszar skóry, którym chcemy zasłonić niechciany obszar kadru i gotowe.

Zobacz również: Appshaker 2 #24: Donald Draws, Outside World i inne

Z racji tego, że modelka ma naprawdę dużo piegów i wykorzystanie poprzedniego narzędzia w celu ich usunięcia byłoby naprawdę kłopotliwe i bardzo pracochłonne, w dalszej części edycji postanowiłem skorzystać z opcji Smooth. wygładzając obszary obfitujące w piegi. Poniżej możecie zobaczyć efekt tych działań.

Obszar żuchwy:

Broda:

Okolice policzków:

Czoło i cała reszta:

Oto rezultat pierwszego podejścia do usuwania piegów i wyprysków. Podczas wygładzania i usuwania niechcianych elementów skórnych pojawiły się przebarwienia, które zostaną usunięte podczas kolejnych etapów edycji.

W ujednolicaniu koloru skóry pomogło narzędzie Tones. W tym przypadku najpierw skorzystałem z opcji Picker wybierając fragment skóry z lewego policzka, z którego zaczerpnąłem kolor, który to automatycznie wyświetlił się w zakładce palety kolorów - Palette. Mając wybrany kolor mogłem zaznaczyć funkcję Tones i rozprowadzać go po skórze o ciemniejszym zabarwieniu.

Pomogło to nawet nieco zmniejszyć intensywność piegów na nosie…

… a także rozjaśnić usta, co korzystanie wpłynęło na portret.

Pozbyłem się też przebarwień na czole, będących wynikiem wcześniejszego wygładzania skóry.

Efekt pracy z narzędziem Tones widać na poniższym zestawieniu:

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Przepis na mobilną fotoedycję

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Porady:

Jak wykorzystać smartfona do zrobienia kostiumu na Halloween? Przepis na mobilną fotoedycję: podwójna ekspozycja [cz. 2] Przepis na mobilną fotoedycję: efekt retro i retusz zdjęć Przepis na mobilną fotoedycję: efekt malowidła Przepis na mobilną fotoedycję: podmiana elementów w kadrze Przepis na mobilną fotoedycję: małe planety Przepis na mobilną fotoedycję: tuning nieudanych zdjęć Przepis na mobilną fotoedycję: zachód słońca Jak śledzić ulubione seriale na smartfonie? Przepis na mobilną fotoedycję: złota jesień Przepis na mobilną fotoedycję: architektura Przepis na mobilną fotoedycję: artystyczny portret Jak wybrać pierwszego iPhone'a? Kompletny poradnik Sekrety mobilnej fotografii 6 idealnych smartfonów dla uczniów i studentów TOP 6 smartfonów idealnych do grania w Pokemon GO Sekrety mobilnej fotografii: aplikacje do edycji zdjęć Poznaj swojego smartfona: skaner tęczówki Sekrety mobilnej fotografii: minimalizm Sekrety mobilnej fotografii: silhouette Sekrety mobilnej fotografii: fotografia nocna Pokemon GO w pigułce #1: wszystko, co musisz wiedzieć na początku przygody z grą Jak działa tryb bezpieczny w telefonach Samsunga? Pyło- i wodoszczelne smartfony. Jak interpretować oznaczenia IP?

Popularne w tym tygodniu:

Sprawdź, czy ktoś nie podsłuchuje twojego smartfona. Tłumaczymy jak to zrobić