Przepis na mobilną fotoedycję: obiekty wystające z ekranu smartfona

Ten artykuł ma 2 strony:

Czas na trzeci etap precyzyjnego usuwania kadru w okolicach kciuka.

Następnie przyszedł czas na białą poświatę wywołaną przez ruch pociągu. Efekt przed i po widać poniżej.

Następnym krokiem było porządkowanie lewego obszaru od kciuka.

Zdjęcie wygląda coraz ładniej. Przed nami ostatnie szlify kadru.

Zobacz również: Appshaker 2 #31: Pizza Boy, Big Hunter, AutoHash i inne

Czas na przycięcie kadru w odpowiednim miejscu, tak by uniknąć efektu obciętej ręki. Z pomocą przyszedł nieoceniony Snapseed i narzędzie Przytnij. Poniżej zdjęcie po przycięciu:

Czas na lekkie wychylenie całego kadru w lewą stronę poprzez skorzystanie z narzędzia Przekształć. Skorzystałem z niego po to, by uzyskać efekt prostopadłego ustawienia smartfona względem obiektywu.

Czas na pracę z ostatnią aplikacją o nazwie TouchRetouch. Drażniło mnie zbytnie połyskiwanie górnej krawędzi trzymanego smartfona, spowodowane oświetlaniem peronu. Postanowiłem więc wykorzystać z omawianego już kilkukrotnie narzędzia Stempla Klonowania.

Zasada działania pędzla jest prosta. Najpierw zaznaczamy kółkiem obszar, który chcemy sklonować, a następnie wybieramy drugą część kadru, którą chcemy zmodyfikować. Płynne przesunięcie palcem po nowym obszarze zamieni go we fragment, z którego chcemy czerpać/klonować interesujące nas części zdjęcia.

Następna w kolejności była kropka w postaci oświetlenia widocznego na ekranie smartfona.

Na koniec zostawiłem sobie do usunięcia poświatę wywołaną ruchem ostatnich wagonów pociągu.

Czas na ostatnie szlify w Snapseedzie w postaci lekkiego rozjaśnienia kadru i korekty szczegółów znajdujących się w słabo oświetlonych częściach kadru. Oba narzędzia znajdziemy w zakładce Dostosuj.

Poniżej znajdziecie finalną wersję edycji.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Przepis na mobilną fotoedycję

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Porady:

Przepis na mobilną fotoedycję: miejska bryła Przepis na mobilną fotoedycję: Instagramowe trendy cz. 1 Przepis na mobilną fotoedycję: retusz twarzy Przepis na mobilną fotoedycję: podwójna ekspozycja [cz. 2] Przepis na mobilną fotoedycję: efekt retro i retusz zdjęć Przepis na mobilną fotoedycję: efekt malowidła Przepis na mobilną fotoedycję: podmiana elementów w kadrze Przepis na mobilną fotoedycję: małe planety Przepis na mobilną fotoedycję: tuning nieudanych zdjęć Przepis na mobilną fotoedycję: zachód słońca Jak wykorzystać smartfona do zrobienia kostiumu na Halloween? Garść inspiracji w GIF-ach Jak śledzić ulubione seriale na smartfonie? Przepis na mobilną fotoedycję: złota jesień Przepis na mobilną fotoedycję: architektura Przepis na mobilną fotoedycję: artystyczny portret Jak wybrać pierwszego iPhone'a? Kompletny poradnik Sekrety mobilnej fotografii 6 idealnych smartfonów dla uczniów i studentów TOP 6 smartfonów idealnych do grania w Pokemon GO Sekrety mobilnej fotografii: aplikacje do edycji zdjęć Poznaj swojego smartfona: skaner tęczówki Sekrety mobilnej fotografii: minimalizm Sekrety mobilnej fotografii: silhouette Sekrety mobilnej fotografii: fotografia nocna