Przepis na mobilną fotoedycję: artystyczny portret cz. 2

Przed Wami kolejny odcinek cyklu Przepisu na mobilną fotoedycję, w którym poznacie nowe sposoby na uatrakcyjnienie, wykonanych przez Was portretów. Na potrzeby dzisiejszego poradnika wykorzystałem jedno ze zdjęć zaczerpniętych z portalu Pexels.

Podczas procesu edycji wykorzystałem następujące aplikacje:

Na początek skorzystałem z narzędzia Przycinania w Snapseedzie.

Następnie wybrałem narzędzie Dostosuj aby prześwietlić nieco kadr. Zależało mi na rozjaśnieniu tła z którym wygodniej będzie mi się pracować na warstwach w dalszych etapach edycji zdjęcia.

Kolejnym krokiem było uzyskanie całkowicie jasnego tła, które będzie współgrać z nieco prześwietloną wersją portretu. W tym celu ponownie przyszło mi skorzystać z opcji Dostosuj i kilkukrotnego podbicia wartości Jasności, Prześwietleń i Cieni do 100%, aż do uzyskania całkowicie białego obrazu.

Zobacz również: Appshaker 2 #42 - Fidget Spinner, LangBandit, S.M.T.H. i inne

Mając już dwie wersje tego samego kadru, skorzystałem z możliwości jakie oferuje PicsArt. Na tło uzyskane z poprzedniego kroku nałożyłem tzw. nalepki z grupy Splatter Art. Dokonałem tego korzystając uprzednio z narzędzia Rysuj.

W moim zamyśle było stworzenie czarnej plamy w kształcie trójkąta, by móc ją później nałożyć na korpus modela. Plamę stworzyłem nakładając na siebie kilka razy jedną i tę samą nalepkę, tak jak na poniższych zrzutach ekranu.

Następnie na sylwetkę fotografowanego nałożyłem zdjęcie z uprzednio stworzonej plamy w trybie przenikania warstw Rozjaśniania tzw. Lighten, który idealnie sprawdza się przy nakładaniu na siebie zdjęć i elementów graficznych osadzonych na jasnym tle. Po nałożeniu zdjęcia z plamą na kadr z modelem wystarczyło tylko wygumkować/zetrzeć odpowiednią część warstwy składającej się na pierwszy plan.

Rezultat umiejętnego nakładania na siebie dwóch warstw oraz starcia narzędziem gumki jednego z nich widać na poniższych zrzutach ekranu.

Czas na nadanie portretowi bardziej artystycznego charakteru w postaci nałożenia odpowiednich filtrów i tekstur. Z pomocą przyszedł ponownie Snapseed z zestawem filtrów Retrolux (12) oraz B&W (neutralny). Później pozostało mi tylko obrócić fotografię o 90 stopni, by przygotować ją na dodatkowy zestaw tekstur oferowany przez Mexture Lab Double Exposure, nakładający na fotografie niechciany przeze mnie napis.

Korzystając z Mexture Lab Double Exposure wybrałem grupę filtrów Grain and Grit, wybierając spośród nich jeden widoczny na screenach, zblendowany w trybie Lighten. To nałożeniu ostatnich efektów, wyprostowałem zdjęcie do pionu w Snapseedzie.

Ostatnim krokiem było usunięcie wytworzonego napisu w TouchRetouch wykorzystując narzędzia widoczne poniżej.

Końcowy efekt pracy przedstawia się następująco:

Zobacz więcej artykułów z serii: Przepis na mobilną fotoedycję

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Porady:

Procesor w smartfonie - tego sprzedawcy i producenci ci nie powiedzą Przepis na mobilną fotoedycję: budynki wyrastające z fotografowanej postaci Przepis na mobilną fotoedycję: efekt obrazu Przepis na mobilną fotoedycję: ulotny portret Przepis na mobilną fotoedycję: obiekty wystające z ekranu smartfona Przepis na mobilną fotoedycję: miejska bryła Przepis na mobilną fotoedycję: Instagramowe trendy cz. 1 Przepis na mobilną fotoedycję: retusz twarzy Przepis na mobilną fotoedycję: podwójna ekspozycja [cz. 2] Przepis na mobilną fotoedycję: efekt retro i retusz zdjęć Przepis na mobilną fotoedycję: efekt malowidła Przepis na mobilną fotoedycję: podmiana elementów w kadrze Przepis na mobilną fotoedycję: małe planety Przepis na mobilną fotoedycję: tuning nieudanych zdjęć Przepis na mobilną fotoedycję: zachód słońca Jak wykorzystać smartfona do zrobienia kostiumu na Halloween? Garść inspiracji w GIF-ach Jak śledzić ulubione seriale na smartfonie? Przepis na mobilną fotoedycję: złota jesień Przepis na mobilną fotoedycję: architektura Przepis na mobilną fotoedycję: artystyczny portret Jak wybrać pierwszego iPhone'a? Kompletny poradnik Sekrety mobilnej fotografii 6 idealnych smartfonów dla uczniów i studentów TOP 6 smartfonów idealnych do grania w Pokemon GO